KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 13835141

nr 1383 5141

Kurt Carendi

(1905-1971), Sverige

Pasteller, 2 st, Barn. Signerade. Motivet: 49x30 & 48x60, yttermått inklusive ram: 67x47 & 61x74 cm

Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 8 mars 2021
kl 19:41:53

3/3 21:35:18 1      300 kr
7/3 10:36:09 2      Vinnande bud

Kurt Carendi

Läs mer om Kurt Carendi
All världens barn (Lisa Larson)